×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia służy leczeniu zaburzeń klinicznych oraz, co ważne, rozwojowi osobistemu.

Psychoterapia to proces ukierunkowany na zmianę. Umożliwia poczucie się lepiej z samym sobą, lepsze porozumienie z bliskimi, współpracownikami, a także prowadzi do wypracowania lepszych mechanizmów radzenia sobie w trudnych życiowo i stresujących sytuacjach. 

Terapia odkrywa mechanizmy leżące u podstaw zachowań, tworzy miejsce, w którym bezpiecznie można wyrażać niedostępne dotąd myśli i emocje. Psychoterapia jest nauką szczerości, w znaczeniu najgłębszej szczerości z samym sobą, pozwalającej na bycie sobą takim jakim naprawdę chce się być. 

psychoterapia katowice

W Gabinecie Zmian proponujemy przede wszystkim terapię indywidulaną, długoterminową. Pracujemy w różnych modalnościach, nasi terapeuci specjalizują się w takich nurtach, jak: psychoterapia psychodynamiczna, Gestalt, podejście systemowo-eriksonowskie, psychodrama, terapia EMDR. Wierzymy, że tak jak nasi klienci różnią się między sobą tak i my powinniśmy stosować różne techniki pracy. 

 

W Gabinecie Zmian zajmujemy się psychoterapią problemów, takich jak:

  • depresja;
  • zaburzenia lękowe (nerwice);
  • zaburzenia osobowości;
  • uzależnienia (od substancji psychoaktywnych, hazardu, seksu, inne behawioralne) 
  • problemy w relacjach, toksyczne związki;
  • zaburzenia odżywiania;
  • zaburzenia psychosomatyczne
  • kryzysy rozwojowe
  • niskie poczucie własnej wartości

 

 

GABINET PSYCHOTERAPEUTY

Gabinet terapeutyczny jest najbardziej adekwatnym miejscem do psychoterapii, daje lepszy kontakt i wiąże się z większą ilością informacji/obserwacji.

Spotkanie w gabinecie, miejscu neutralnym i jednocześnie bezpiecznym, najbardziej służy terapii i jej intymności. Podczas sesji ludzie rozmawiają całym swoim ciałem, co zwykle trudno jest zaobserwować w połączeniu wirtualnym. Wiele kwestii ma bardzo duże znaczenie i niesie ze sobą informacje. Na przykład to o czym się myśli w poczekalni tuż przed sesją, jakie miejsce wybiera się w gabinecie, czy ktoś podaje rękę i jaki jest uścisk, gdzie w tym momencie patrzy, jaki tworzy się fizyczny dystans między terapeutą a Pacjentem, itd. W spotkaniu gabinetowym ktoś może mieć też inny ton głosu, podczas kiedy będąc w domu może celowo kontrolować go z obawy, że rodzina/sąsiedzi mogliby usłyszeć treść rozmowy czy szlochanie. Niektórzy terapeuci stosują również metody terapeutyczne, które są niemożliwe do wykonania przez internet, na przykład psychodrama (monodrama).

Wychodzimy z założenia, że najbardziej wartościową formą psychoterapii są spotkania w gabinecie, jednak technologia internetowa daje nowe możliwości i bywa pomocna.

 

PSYCHOTERAPIA ONLINE

Jest dopuszczalna lub nawet konieczna, aby nie spowodować przerwania ciągłości procesu terapeutycznego lub być po prostu możliwą. Dlatego ofertę psychoterapii online kierujemy w szczególności do osób przebywających czasowo lub stale poza granicami Polski, mających utrudniony dostęp do placówek zajmujących się pomocą terapeutyczną i psychologiczną, a także osób niepełnosprawnych. Również w związku z wszechobecnym lękiem przed zarażeniem się koronawirusem nie chcąc mieć przestoju w procesie terapeutycznym lub zrezygnować z rozpoczęcia psychoterapii, spotkania przez internet są najlepszym możliwym rozwiązaniem.

W celu umówienia spotkania online (konsultacji/sesji psychoterapii), zachęcamy do kontaktu telefonicznego z wybranym terapeutą.

Więcej na temat psychoterapii

 

Psychoterapie prowadzone są przez:

Urszula Sokalska-Goleń

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Patryk Goleń

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Barbara Romanowska

Psycholog, psychoterapeuta systemowy, terapeuta rodzin i par

Joanna Jasinska Bryjak

Psychoterapeuta

Anna Sołtan

Psycholog, Psychoterapeuta

Oliwia Michałek

Psychoterapeuta Gestalt

Adam Frąc

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, spec. terapii uzależnień

Katarzyna Mędlewska

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny