×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Urszula Sokalska-Goleń

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Przyjmuję pacjentów w prywatnym gabinecie w Chorzowie przy ul. Katowickiej 46/1. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych i młodzieży. W

psychoterapii z pacjentami opieram się zasadniczo na założeniach nurtu psychodynamicznego. Często korzystam z metody psychodramy oraz w niektórych sytuacjach z technik terapeutycznych wypracowanych w nurcie poznawczo-behawioralnym. Każdy człowiek jest niepowtarzalny, więc wymaga indywidualnego podejścia i pewnej plastyczności ze strony terapeuty. W moim odczuciu potencjalnie każdy człowiek jest w stanie stwierdzić co dla niego jest najlepsze, najzdrowsze, jest zdolny w sposób konstruktywny rozwiązywać problemy, adaptować się do zmieniającej się rzeczywistości. To co powoduje, że podejmuje on decyzje, które sprawiają że nie jest w pełni szczęśliwy lub cierpi, wynika z faktu, iż nie jest do końca świadomy motywów swojego postępowania, nie rozumie pojawiających się objawów, podejmuje działania z efektów których nie jest zadowolony.

Z mojego doświadczenia w pracy psychoterapeutycznej wynika, że uświadomienie sobie wewnętrznych konfliktów, odkrycie powodów trudności pozwala zrozumieć siebie, swoje zachowanie i daje możliwość większej kontroli nad własnym życiem, podejmowania nowych, bardziej satysfakcjonujących działań, pozbycia się uprzykrzających życie objawów. Posiadam dziesięcioletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej indywidualnej i grupowej, które zdobywałam w pracy w placówkach ambulatoryjnych i stacjonarnych, zarówno w lecznictwie psychiatrycznym, jak i terapii uzależnień. W celu zapewnienia wysokiej jakości usług, moja praca terapeutyczna z pacjentami jest nadzorowana przez certyfikowanych superwizorów.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia (2009), następnie szkolenie w zakresie terapii uzależnień (2013), w 2017 roku ukończyłam Śląską Szkołę Psychoterapii przygotowującą do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiadam tytuł asystenta psychodramy.

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Urszula Sokalska-Goleń
tel.: 669 883 533

 

Urszula Sokalska - Goleń - ZnanyLekarz.pl