×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Urszula Sokalska-Goleń

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny

Specjalizuję się w długoterminowej psychoterapii indywidualnej osób dorosłych i młodzieży. W pracy z pacjentami opieram się zasadniczo na założeniach nurtu psychodynamicznego, jednak integruję go z technikami terapeutycznymi wypracowanymi w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz korzystam z techniki monodramy. Każdy człowiek jest niepowtarzalny, wymaga zindywidualizowanego podejścia i plastyczności ze strony terapeuty.

Pomagam osobom w kryzysie, cierpiącym z powodu objawów lękowo-depresyjnych (np. ataków paniki, płaczliwości, obniżonego samopoczucia, natrętnych myśli, fobii społecznej), objawów psychosomatycznych, mających trudności z utrzymaniem trwałych relacji lub budowaniem satysfakcjonujących związków (zarówno tych bliskich, intymnych, jak i zawodowych), mającym zaniżone poczucie własnej wartości i samoocenę, doświadczającym problemów z agresją, zaburzeń odżywiania, nadużywającym i uzależnionym od substancji psychoaktywnych lub behawioralnie (od seksu, masturbacji, pornografii czy hazardu), a także tym, którzy poszukują siebie doświadczając nieznośnego uczucia pustki.
Obszarem mojego zainteresowania w szczególności są zaburzenia osobowości charakteryzujące się względnie trwałymi trudnościami o dużym nasileniu w różnych aspektach życia.

Psychoterapia jest procesem ukierunkowanym na zmianę. Z mojego doświadczenia w pracy psychoterapeutycznej wynika, że uświadomienie sobie wewnętrznych konfliktów, mechanizmów działania własnej psychiki, odkrycie źródeł trudności, przepracowanie traum - pozwala zrozumieć siebie (swoje uczucia, przekonania i zachowanie), przez co daje możliwość większej kontroli nad własnym życiem, podejmowania nowych, bardziej satysfakcjonujących działań oraz pozbycia się uprzykrzających życie objawów. Poza wglądem, ogromną rolę w procesie zmian odgrywa korektywna siła relacji terapeutycznej- nowe doświadczenie siebie w relacji z drugim człowiekiem wpływające na zmianę przeżywania rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej.

MOJE KWALIFIKACJE: Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia (2009). W 2017 roku ukończyłam czteroletni, całościowy kurs psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii, a od 2022 roku jestem certyfikowanym psychoterapeutą Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat nr 944). Posiadam również tytuł asystenta psychodramy wydany przez Europejski Instytut Psychodramy (2017-PL-78) oraz tytuł specjalisty psychoterapii uzależnień wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (SP/0852/2013). 

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej indywidualnej i grupowej, które zdobywałam w pracy w placówkach ambulatoryjnych i stacjonarnych, zarówno w lecznictwie psychiatrycznym (Samodzielny Zakład Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, NZOZ "Dąbrowka" W Gliwicach), jak i psychoterapii uzależnień (Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień OPILU w Zabrzu, Szpital Specjalistyczny w Chorzowie). Ponad to od 2016 roku prowadzę prywatną praktykę w ramach Gabinetu Zmian. W celu zapewnienia wysokiej jakości usług, regularnie superwizuję swoją pracę

 

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Urszula Sokalska-Goleń
tel.: 669 883 533

Mój profil w serwisie ZnanyLekarz.pl