×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Urszula Sokalska-Goleń

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą. Przyjmuję pacjentów w prywatnym gabinecie w Bytomiu przy ul. Prusa 19/10. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych i młodzieży. W psychoterapii z pacjentami opieram się zasadniczo na założeniach nurtu psychodynamicznego. Często korzystam z metody psychodramy oraz w niektórych sytuacjach z technik terapeutycznych wypracowanych w nurcie poznawczo-behawioralnym. Każdy człowiek jest niepowtarzalny, więc wymaga indywidualnego podejścia i plastyczności ze strony terapeuty. Każdy człowiek jest w stanie stwierdzić co dla niego jest najlepsze, najzdrowsze, jest zdolny w sposób konstruktywny rozwiązywać problemy, adaptować się do zmieniającej się rzeczywistości. To co powoduje, że podejmuje on decyzje, które sprawiają że nie jest w pełni szczęśliwy lub cierpi, wynika z faktu, iż nie jest do końca świadomy motywów swojego postępowania, nie rozumie pojawiających się objawów, podejmuje działania z efektów których nie jest zadowolony. Z mojego doświadczenia w pracy psychoterapeutycznej wynika, że uświadomienie sobie wewnętrznych konfliktów, odkrycie powodów trudności pozwala zrozumieć siebie, swoje zachowanie i daje możliwość większej kontroli nad własnym życiem, podejmowania nowych, bardziej satysfakcjonujących działań, pozbycia się uprzykrzających życie objawów.

Posiadam dziesięcioletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej indywidualnej i grupowej, które zdobywałam w pracy w placówkach ambulatoryjnych i stacjonarnych, zarówno w lecznictwie psychiatrycznym, jak i terapii uzależnień. W celu zapewnienia wysokiej jakości usług, moja praca terapeutyczna z pacjentami jest nadzorowana przez certyfikowanych superwizorów.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia (2009). Ukończyłam Śląską Szkołę Psychoterapii (2017), jestem certyfikowanym psychoterapeutą Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat nr 944). Posiadam również tytuł asystenta psychodramy wydany przez Europejski Instytut Psychodramy (2017-PL-78) oraz tytuł specjalisty psychoterapii uzależnień wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (SP/0852/2013). 

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Urszula Sokalska-Goleń
tel.: 669 883 533

 

Urszula Sokalska - Goleń - ZnanyLekarz.pl