×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Barbara Romanowska

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta EMDR

Jestem psycholożką, psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji, terapeutką EMDR i terapeutką systemową. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, tam również zdobyłam przygotowanie pedagogiczne. Odbyła czteroletnie całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Ukończyłam także szkolenia (dwa poziomy) w terapii EMDR (Eye Movement Desensitization And Reprocessing) pod kierunkiem dr Anabel Gonzales. Terapia ta jest pomocna w przetwarzaniu traumatycznych wspomnień, jest metodą oparta na dowodach naukowych i rekomendowaną przez WHO.

Doświadczenie zawodowe i praktykę kliniczną zdobywałam podczas zarówno staży i praktyk, jak też poprzez samodzielną pracę na stanowisku psychologa, psychologa szkolnego, psychoterapeuty, m.in. w oddziale psychiatrycznym stacjonarnym i dziennym, oddziale rehabilitacji neurologicznej, Zakładzie Terapii Rodzin w Krakowie, świetlicy dla dzieci z autyzmem oraz w roli psychologa szkolnego i przedszkolnego, a od kilku lat w prywatnym gabinecie psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Kieruję się Kodeksem Etycznym Psychologa i Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Stale poszerza swoją wiedzę i warsztat metod pracy.

W Gabinecie Zmian zajmuję się psychoterapią indywidualną dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 roku życia. Proces terapii zawsze poprzedzony jest kilkoma konsultacjami, aby ustalić problem i potrzeby pacjenta, a także wskazać formy pomocy. W razie decyzji o podjęciu psychoterapii - ustalane są jej cele i zasady współpracy, a następnie rozpoczyna się proces pracy nad pożądaną przez pacjenta zmianą.
Problematyka, którą się zajmuję, to:
- zaburzenia nastroju, depresja
- zaburzenia lękowe, ataki paniki, zaburzenia pod postacią somatyczną 
- zaburzenia odżywiania
- zaburzenia osobowości
- problemy w bliskich relacjach
- zaburzenia związane z traumą
- trudne doświadczenia z dzieciństwa, które oddziałują na obecne życie pacjenta.

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Barbara Romanowska
tel.: 788 511 266

Mój profil w serwisie ZnanyLekarz.pl