×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Barbara Romanowska

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodzin i par

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Specjalizuję się w terapii rodzin, ale prowadzę także terapię par i psychoterapię indywidualną. Mam doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi. Jako psycholog pracowałam w oddziałach szpitalnych (Oddział Psychiatryczny i Oddział Rehabilitacji Neurologicznej), w przedszkolu, a obecnie w integracyjnej szkole podstawowej.

W psychoterapii stosuję podejście systemowe (szczególnie w terapii rodzin) i psychodynamiczne. Niekiedy stosuję też techniki poznawczo-behawioralne czy elementy psychoedukacji. Uważam, że terapia nie ma szans powodzenia bez tzw. przymierza terapeutycznego - wspólnego dążenia, aby pomóc  klientowi. Ważna jest też autentyczność w kontakcie i zaciekawienie osobą  i życiem klienta. Każdy proces terapeutyczny poprzedzam konsultacjami (zwykle ok. 2-4 spotkań), aby poznać problem i cele klienta i wspólnie ustalić czy i jaka forma pomocy jest najbardziej odpowiednia w danym przypadku.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie czteroletnie całościowe szkolenie w psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Ośrodek ten posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do szkolenia w psychoterapii. Stale rozwijam swój warsztat zawodowy uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych, a także śledząc najnowsze badania w dziedzinie psychologii i neuronauki. W mojej pracy kieruję się Kodeksem etycznym psychologa i Kodeksem etycznym psychoterapeuty, korzystam też z superwizji. Obecnie przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty.

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Barbara Romanowska
tel.: 788 511 266

 

Barbara Romanowska - ZnanyLekarz.pl