×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Terapia uzależnień

Oferta indywidualnej psychoterapii uzależnień skierowana jest do osób, które nadużywają (lub podejrzewają że tak jest) alkoholu, narkotyków, a także mają trudności z zaprzestaniem takich czynności jak granie w gry hazardowe, nadmierna praca, zakupy, objadanie się, seks i masturbacja, nadmiarowe korzystanie z komputera lub telefonów komórkowych.

Jak wygląda terapia uzależnień

Podstawą do uznania, że dana osoba naprawdę wymaga terapii jest diagnoza uzyskiwana w trakcie pierwszych spotkań. Spotkania te mają charakter konsultacji i wymagają zwykle do trzech wizyt. Jeśli w ich wyniku terapeuta i pacjent dojdą wspólnie do wniosku, że psychoterapia jest konieczna tworzą ustny lub pisemny kontrakt określający zasady, częstotliwość i formę spotkań.

Cele psychoterapii uzależnień najczęściej obejmują uzyskanie pełnej abstynencji, zdarza się jednak, że ustala się tylko ograniczanie picia lub jego skutków. Wybór tych celów należy do pacjenta, a ocena ich realności należy do ważnych tematów rozmów między nim a terapeutą. W trakcie spotkań poruszane są tematy wnoszone przez osobę w terapii, a także psychoedukacja ukierunkowana na dostarczenie rzetelnej wiedzy o mechanizmach uzależnień. Czas trwania psychoterapii uzależnień zależy od wielu czynników i jest często trudny do określenia z góry, niemniej jednak może obejmować od kilkunastu spotkań do nawet kilku lat w przypadku problemów o bardziej złożonym charakterze.


Aby umówić spotkanie z terapeutą uzależnień w naszym gabinecie lub uzyskać dodatkowe informacje prosimy kontaktować się bezpośrednio z naszymi specjalistami.

W naszym gabinecie terapią uzależnień zajmują się:

Adam Frąc

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, spec. terapii uzależnień

Ewa Baranowska

Psycholog, spec. psychoterapii uzależnień