×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Online

Gabinet terapeutyczny jest najbardziej adekwatnym miejscem do psychoterapii, daje lepszy kontakt i wiąże się z większą ilością informacji/obserwacji.

Spotkanie w gabinecie, miejscu neutralnym i jednocześnie bezpiecznym, najbardziej służy terapii i jej intymności. Podczas sesji ludzie rozmawiają całym swoim ciałem, co zwykle trudno jest zaobserwować w połączeniu wirtualnym. Wiele kwestii ma bardzo duże znaczenie i niesie ze sobą informacje. Na przykład to o czym się myśli w poczekalni tuż przed sesją, jakie miejsce wybiera się w gabinecie, czy ktoś podaje rękę i jaki jest uścisk, gdzie w tym momencie patrzy, jaki tworzy się fizyczny dystans między terapeutą a Pacjentem, itd. W spotkaniu gabinetowym ktoś może mieć też inny ton głosu, podczas kiedy będąc w domu może celowo kontrolować go z obawy, że rodzina/sąsiedzi mogliby usłyszeć treść rozmowy czy szlochanie. Niektórzy terapeuci stosują również metody terapeutyczne, które są niemożliwe do wykonania przez internet, na przykład psychodrama (monodrama).

porady psychologiczne online katowice

Wychodzimy z założenia, że najbardziej wartościową formą psychoterapii są spotkania w gabinecie, jednak technologia internetowa daje nowe możliwości i bywa pomocna.

PSYCHOTERAPIA ONLINE jest dopuszczalna lub nawet konieczna, aby nie spowodować przerwania ciągłości procesu terapeutycznego lub być po prostu możliwą. Dlatego ofertę psychoterapii online kierujemy w szczególności do osób przebywających czasowo lub stale poza granicami Polski, mających utrudniony dostęp do placówek zajmujących się pomocą terapeutyczną i psychologiczną, a także osób niepełnosprawnych. Również w związku z wszechobecnym lękiem przed zarażeniem się koronawirusem nie chcąc mieć przestoju w procesie terapeutycznym lub zrezygnować z rozpoczęcia psychoterapii, spotkania przez internet są najlepszym możliwym rozwiązaniem.

W celu umówienia spotkania online (konsultacji/sesji psychoterapii), zachęcamy do kontaktu telefonicznego z wybranym terapeutą (dane kontaktowe w zakładce KIM JESTEŚMY) lub poprzez portal https://www.znanylekarz.pl/placowki/gabinet-zmian

W związku aktualną sytuacją epidemiologiczną, oraz pragnieniem zapewnienia naszym pacjentom niezbędnego poziomu bezpieczeństwa wychodzimy naprzeciw osobom pragnącym odbyć konsultacje w formie online. Możliwość ta skierowana jest także dla osób przebywających za granicą lub z innych powodów nie mogących uczestniczyć w spotkaniu w gabinecie. Informujemy jednocześnie, że decyzja o spotkaniu w formie online zależy od indywidualnych możliwości każdego specjalisty przyjmującego w Gabinecie Zmian, dlatego konieczne jest aby skontaktować się telefonicznie z wybraną osobą i omówić krótko konieczność takiej formy spotkania. Numery telefonów znajdziecie Państwo pod notkami biograficznymi naszych psychologów i lekarzy oraz w zakładce kontakty